Оновлена ферма компанії «Молоко Вітчизни» в с. Мар’ївка

Останнім часом зустрічаємо багато інформації про скорочення кількості поголів’я та скорочення виробництва молока.

Станом на 1 січня 2021 року кількість великої рогатої худоби зменшилася у всіх типах господарств. Всього в Україні утримується майже 2,9 млн голів великої рогатої худоби, що на 192 тис. або 6,2% менше, ніж було на початку січня 2020 року. Через зниження рентабельності виробництва багато господарств збувають поголів’я.

Проте, навіть у складних та невизначених у теперішньому світі умовах існують підприємства, які ростуть, розвиваються та збільшують об’єми виробництва. Одним з таких підприємств Сумщини є наша молода і прогресивна компанія «Молоко Вітчизни».

Зараз ми активно реконструюємо та оновлюємо ферму у с. Мар’ївка Сумського району.

На сьогоднішній день на фермі утримується близько 1600 гол. ВРХ. Фахівці безперервно дбають про їх комфорт, здоров’я та якість молока.

Реконструкція почалася ще у квітні минулого року: було перебудовано кормоцех, з нього зробили новий телятник, збільшили вікна, зробили перекриття даху, провели воду, загальну площу збільшили удвічі! Для телят підключили нові поїлки, поставили вікна з полікарбонату для гарної вентиляції. Тепер в комфортних умовах тут утримується близько 500 голів молодняку різних вікових груп. Також у реконструйований корівник №1 поставили новий сучасний молокопровід і 108 поїлок для корів. На фермі використовуються новітні системи управління стадом: «ІНТЕСЕЛ ОРСЕК», «DeLaval», «Uniform-Agri», «TMR TRAKER».

Оператори машинного доїння особливо відзначають впровадження новітніх технологій. Доярки ферми із захопленням відзначають наявність рейкової системи для доїння, нові молокопроводи та доїльні апарати, завдяки яким виробляється молоко екстракласу! 

Кулінка Оксана Миколаївна, що пропрацювала дояркою більше десяти років, пригадує, як раніше носили молоко у відрах, а сіно та корм коровам доводилося роздавати вручну, міняти підстилку руками. Це була важка й виснажлива робота, що забирала багато сил, часу та ресурсів.

На щастя зараз часи змінилися, з’явилися нові ферми, де активно застосовується сучасна техніка, нові підходи до організації роботи.

Розповідає керівник ферми с. Мар’ївка Ющук Надія Олександрівна:

«У ТОВ «Молоко Вітчизни» працюю з грудня 2018 року. 

Свою діяльність починала оператором машинного доїння, через рік стала обліковцем, пізніше з 2020 року працюю керівником ферми с. Мар’ївка.

Відтоді наша ферма змінюється «на очах». Набагато збільшилося дійне стадо і взагалі поголів’я. Почали працювати два корівника. Оператори машинного доїння доять по 110 корів, при цьому вони не носять апарати в руках, як це було раніше, у нас працює рейкова система. 

На фермі йде реконструкція сараїв та пологового відділення. 

Побудували новий телятник, у якому живуть телятка від 2 до 18 місяців. Тварини живуть у комфортних, зручних умовах: у загонах проводиться глибока підстилка.

Кожна група тварин має свій повноцінний раціон годівлі, який забезпечує повний склад вітамінів та поживних речовин для тварин. Корови стоять у сухих стійлах, у кожної з них є поїлка та свіжий корм, який підгортаємо кожну годину. Крім того, ми зробили у корівнику нову систему гноєвидалення, гній видаляється 5 разів на добу, тому наші корівки завжди сухі і чисті. Оператор машинного доїння доглядає за чистотою стійла та самої корови, а про здоров’я тварин дбають наші висококваліфіковані ветеринари. 

За час роботи на фермі я багато чого навчилася та відкрила для себе: я навчилася працювати з людьми, користуватися сучасними технологіями в тваринництві, розуміти логістику годівлі, вести догляд за тваринами, організовувати та контролювати виробничі процеси на фермі.

Я пишаюся тим, що на нашій фермі активно впроваджуються сучасні технології: встановлено новітній молокопровід, корми роздає тракторист на сучасному тракторі, міксер для приготування корму оснащений комп’ютерною системою, у 2020 році ферма також придбала аератор, за допомогою якого виробляємо органічне добриво. Усі ці прилади та оснащення набагато полегшують фізично тяжку роботу для наших працівників та зменшують навантаження на людей, а комп’ютерні системи дають набагато більше цінної інформації для найбільш об’єктивного і точного стану тварин та догляду за ними. Так ми забезпечуємо найкращі умови для наших корівок та зручні умови праці для людей. На теперішній момент на фермі працює
40 співробітників – це люди з с. Мар’ївка та прилеглих сіл Сумського району. На фермі вони мають робочі місця, своєчасно отримують заробітну плату два рази на місяць, їм не потрібно шукати заробітку за кордоном або деінде. Село розвивається, у нашому селі живе багато молодих сімей. 

Я люблю свою роботу, мені подобається працювати з людьми, люблю тварин. Працівникам господарства бажаю міцного здоров’я та терпіння! Разом ми побудуємо процвітаючу ферму!»

 

Про хід реконструкції та розбудови розповідає заступник генерального директора з ветеринарної медицини Лисенко Олександр:

«Ферму в с. Мар’ївка ми придбали у агрофірми «Северинівської» у грудні 2018 року. На момент купівлі на МТФ було 3 приміщення: корівник з прив’язним утриманням, телятник і пологове відділення та три старих літніх загони для вигулу корів. На той момент на МТФ утримувалося близько  800 голів ВРХ, у тому числі 400 корів та 400 голів телиць з бичками.

З грудня 2018 року ми зі старого кормового цеху, де колись зберігалися овочеві культури, зробили новий сучасний телятник з безприв’язним утриманням. На сьогодні в ньому утримується близько 400 голів телиць віком від 3 до 15 місяців.

Повністю реконструювали пологове відділення, збільшили його та встановили нове обладнання. В пологовому планується утримувати близько 300 голів сухостійних корів з нетелями.

Також повністю реконструйовано старий корівник, у ньому встановлено нове стійлове та сучасне вентиляційне обладнання. Тепер два корівники вміщають 800 дійних корів. Забетонували нову дорогу, яка сполучає пологове відділення з корівниками. Встановили нову водонапірну вежу на 50 м3 води.

У 2021 році розраховуємо закінчити реконструкцію ферми. В планах побудувати нову траншею для зберігання силосу, склад для комбікормів та три великих загони для утримання телиць кількістю до 800 голів, а також загон для відгодівлі бичків та новий майданчик для індивідуальних будиночків для утримання телят від народження до 3 місяців. Плануємо, що після закінчення будівництва МТФ буде розраховано на 2 600 голів ВРХ: із них близько 1 000 фуражних корів, дійні будуть утримуватися прив’язно, а для сухостійних корів плануємо створити умови особливого комфорту із безприв’язним утриманням, глибокою підстилкою, перекриттям даху, доступом до води та іншими зручностями. Наразі ми збільшуємо поголів’я за рахунок вводу в стадо власних нетелів.

Окрім того, що ми розбудовуємо ферму, ми ще й активно працюємо над підвищенням надоїв. Коли ми придбали цю ферму, мали середньодобовий надій – 9 тонн. Зараз надій молока з ферми за добу складає близько 18 тонн.  Ми плануємо підвищити валовий надій на добу до 25 тонн. Для цього ми відпрацьовуємо всі технологічні процеси (годівля, доїння, ветеринарний сервіс), проводимо навчання персоналу. Значну увагу приділяємо заготівлі кормів.

Для реалізації усіх планів та стандартів якості закупили нову техніку на МТФ: обладнання для доїння, вентиляції та обслуговування ферми. Ми докладаємо максимум зусиль, щоб нашим працівникам було приємно та комфортно працювати на цілком оснащеній сучасній фермі.

Адже на МФТ у с. Мар’ївка працює імпортна техніка. Обладнання для годівлі та підстилки теж закордонного виробництва.

При розбудові ферми враховано також потреби працівників підприємства. Для доярок створили кімнату відпочинку, закупили нові меблі, щоб співробітники мали можливість відпочити в комфортних умовах після відпрацьованої зміни. В компанії дуже цінують працьовитих, самовідданих, дбайливих людей, що чесно і сумлінно роблять свою справу.

Окрім розведення ВРХ та виробництва молока, є ще один напрямок роботи на нашій фермі – це виробництво універсального органічного добрива – компосту. У 2020 році ми виготовили та реалізували близько 6 тис. тонн компосту. Зараз ми активно розвиваємо цю діяльность, яка дуже популярна за кордоном та все більше стає цікавою для виробників України, з гною ми отримуємо органічне добриво – компост під назвою «Organic Compost».

«Organic Compost» (компост) – це якісне універсальне органічне добриво з оптимальним співвідношенням поживних речовин  (кальцій, магній, цинк, бор, залізо), які позитивно впливають на властивості ґрунту, водне і повітряне живлення рослин, а також допомагають рослинам отримати необхідні поживні елементи, добриво обеззаражене від збудників хвороб та насіння бур’янів.

Завдяки особливому складу, компост можна використовувати як універсальну і дуже цінну підгодівлю для всіх видів городніх і садових культур.

Отже, молочнотоварна ферма в с. Мар’ївка активно розвивається та розбудовується, ми маємо значні потужності та величезні можливості для розвитку, хочемо рухатися вперед. Ми розвиваємо наш регіон, сплачуємо значну кількість податків у місцевий бюджет, даємо людям робочі місця. Ми вирімо в квітуче майбутнє для України і все для цього робимо!

Моя мрія – це велика, заможна, стабільна ферма, де працівники отримують високу заробітну плату!».

Приємно усвідомлювати те, що мова йде не про якісь далекі продуктивні закордонні ферми, а про нашу українську сучасну ферму в с. Мар’ївка Сумського району!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишайтеся в курсі останніх новин компанії "Молоко Вітчизни"

Ми повідомимо про останні події та нові пропозиції для вас

* надсилаючи дану форму, я надаю згоду на обробку моїх персональних даних.