Центр дуальної освіти

23 грудня 2021 року на базі оновленої реконструйованої ферми в с. Мар’ївка ТОВ «Молоко Вітчизни» відкрито єдиний в Україні Центр дуальної освіти! Це спільний проєкт компанії «Молоко Вітчизни» та Сумського національного аграрного університету.

Відкриття центру набагато розширює можливості освіти спеціалістів та підготовки кваліфікованих кадрів у напрямку ветеринарної медицини. Відтепер студенти СНАУ зможуть поєднувати навчання в університеті із навчанням на робочих місцях – безпосередньо на виробництві ознайомитися із особливостями роботи для набуття певної кваліфікації. Крім того, ферма у с. Мар’ївка повністю реконструйована цього року і оснащена найновітнішими технологіями в тваринництві. Дуальна освіта сприяє подоланню розриву між теорією і практикою, освітою й виробництвом. Теоретична частина підготовки фахівця проходить на базі Сумського національного аграрного університету, а практична – на робочому місці, в реальних умовах, на фермі ТОВ «Молоко Вітчизни». Студенти поєднують навчання та стажування на підприємстві. Це справді масштабна довгострокова інвестиція в майбутнє України, у нове покоління аграріїв та освітній процес.

Понад десять років працює на підприємстві Олександр Лисенко – заступник генерального директора з ветеринарної медицини. Це досвідчений та кваліфікований спеціаліст, один з менторів дуального центру:

«Найперше будемо навчати студентів любити тварин, а вже потім — практичних і теоретичних навичок. Я вважаю, що студентам-ветеринарам набагато легше засвоїти і зрозуміти матеріал по хірургії, анатомії, УЗ-діагностиці, осіменінню, введенню ветпрепаратів не з книжок, а безпосередньо поруч із живою твариною. У підсумку ми будемо мати студентів, готових на 100 % до роботи за фахом на виробництві відразу після закінчення навчання у ВУЗі».

Структура Центру дуальної освіти повністю адаптована для зручного і ефективного навчання молодих спеціалістів. Тут є цілком оснащений навчальний клас, розрахований на 60 осіб, три плазмові панелі, сучасний проектор та екран для демонстрації відеоматеріалу. Також у приміщенні дуального центру знаходиться кафедра аграрного університету для викладачів, кімната для переговорів, гуртожиток для студентів і персоналу із усіма необхідними зручностями.

«Ми пропонуємо навчання, в першу чергу, тим, хто своє майбутнє хоче пов’язати з молочним бізнесом, з молочним скотарством. Наша вигода й наш інтерес — ми маємо запропонувати такі умови роботи, щоб студент сам виявив бажання і прийшов до нас, попросив взяти його на роботу. Теорію, яку необхідно поєднати з практикою, проходитимуть у цьому кабінеті, потім, після складання іспитів, студент допускається до виробництва.

Ідея виникла після проходження студентами виробничої практики у нас. Ми зрозуміли, що ділитися знаннями – це добре, але потрібно трансформуватися і відповідати вимогам світових стандартів, забезпечити спеціалістами, які знають, як поводитися з тваринами, і компанію «Молоко Вітчизни», і всю Україну», — каже генеральний директор Федір Рошка.

Особливістю центру є приміщення, відокремлене від навчального класу скляною стіною, де буде знаходитись жива тварина, там встановили спеціальний станок для розчищення копит.  А ментори та працівники ферми зможуть наочно демонструвати необхідні маніпуляції. Тут стає можливим відпрацювання студентами практичних навичок та методик на живій корові, включаючи УЗ-діагностику, осіменіння, розчистку копит та інші процеси.

Своїми враженнями поділився Тарас Дзебчук, головний лікар  ветеринарної медицини компанії «Молоко Вітчизни»:

«Завдяки такому проєкту ми зможемо навчити студентів так, щоб вони приходили на роботу уже підготовленими спеціалістами і не боялися тварин. Адже зазвичай молоді спеціалісти бачили корів лише на картинках у книжках, вони не розуміють, що це жива тварина і не знають, як з нею працювати. Для того, щоб «перевчити» і адаптувати такого молодого працівника, потрібно витратити близько 2 років. А на фермі «Молоко Вітчизни» студенти відразу бачать реальні умови роботи, бачать живих корів і можуть свідомо вирішити твоя це професія чи ні. У центрі дуальної освіти ми допоможемо опанувати практичні навички із клінічної діагностики, хірургії, акушерства, розчистки копит та багато інших».

Надія Ющук працює керівником ферми у с. Мар’ївка: «Наша ферма повністю оновлена та оснащена сучасним обладнанням. Ми використовуємо новітні підходи по управлінню фермою та йдемо в ногу з часом. Проєкт дуальної освіти – це величезна можливість для студентів не лише набути практичних навичок, а ще й ознайомитися із застосуванням інноваційних технологій у роботі ферми, набути знань в управлінні фермою, поспілкуватися з нашими фахівцями, які мають великий практичний досвід та з радістю допоможуть у будь-яких питаннях».

Центр дуальної освіти у с. Мар’ївка − це результат сміливих мрій, кропіткої праці, величезних зусиль та ресурсів усієї команди «Молока Вітчизни»!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишайтеся в курсі останніх новин компанії "Молоко Вітчизни"

Ми повідомимо про останні події та нові пропозиції для вас

* надсилаючи дану форму, я надаю згоду на обробку моїх персональних даних.