Здоровий ґрунт, щедрий врожай – «Organic Compost»! Соя

Упродовж останніх 10 сезонів аграрії більшості областей наростили площі посіву сої. На 2019 рік в Україні було засіяно 1579 тис. га соєю – це приблизно 17,5% посівних площ України.

Соя є цінним джерелом вітамінів групи В (крім В12). В її насінні знаходиться кальцій, фосфор, каротин, тиамін, біотин, рибофлавін, ніацин, піроксидин, пантотенова кислота, біотіком, фолієва кислота, інозітол, холін.

Соя має унікальні біофармацевтичні властивості та потрібна людям, хворим на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, остеопороз, гіпертонію, шлунково-кишкові розлади, хвороби нирок і передміхурової залози, для профілактики хвороб від радіаційного забруднення, що є актуальним для нашої країни.

Соя і продукти її переробки мають добрі кормові якості. Вона використовується для відгодівлі всіх видів тварин та птиці у вигляді насіння, зеленої маси, сіна, сінажу, трав’яної муки, шроту, білкових концентратів, соєвого молока тощо.

Як бачимо, сфера застосування сої досить велика, і не дарма аграрії збільшують посівні площі під цю культуру. Отже, сьогодні мова піде про те, як збільшити врожай сої на наших (уже не таких родючих!) полях і про те, як розкрити потенціал полів із правильним застосуванням «Organic Compost» та стати успішним в аграрному бізнесі при вирощуванні сої.

Отже, соя – однорічна трав’яниста культурна рослина родини бобових, має підвищені вимоги до забезпечення вологою і теплом. Потреба в теплі зростає від проростання насіння до сходів, а потім до цвітіння і формування насіння, під час дозрівання вимоги до температури дещо зменшуються.

Соя на формування врожаю використовує значно більше води, ніж зернові колосові культури. Засіваючи поля соєю необхідно брати до уваги те, що ґрунти України значною мірою пошкоджені вітровою ерозією та пересушені, тому без застосування компосту, який зволожує та запобігає ущільненню, сподіватися на гарний врожай не варто. Оптимальна вологість ґрунту в період вегетації повинна бути не нижче за 70-80 %, а на момент дозрівання не знижуватись до 60 % від найменшої вологоємності. Найінтенсивніше водоспоживання відбувається в фазу цвітіння і формування бобів. За цей період соя споживає 60-70 % сумарної кількості води за увесь період вегетації. При дуже низькій вологості на рослинах не утворюються нові, відбувається скидання вже сформованих бобів. Сою можна вирощувати на всіх типах ґрунтів, проте вони не повинні бути кислими й мало аерованими, зауважимо, що компост забезпечує необхідний доступ повітря до кореневої системи та запобігає пересушуванню верхнього шару ґрунту. Соя не переносить тривалого затоплення (більше 3-х днів), засолення і кислотності нижче за рН 5,5.

Соя – це бобова культура, яка має на своїй кореневій системі бульбочкові бактерії і за їх допомогою фіксує азот з повітря. Саме соя максимально реагує на наявність мікроелементів, які в найбільшій кількості містяться в нашому компості – азот, фосфор, калій, кальцій та інші елементи живлення рослин. Така взаємодія сої з компостом «Organic Compost» забезпечує збільшення врожайності на 10-15%.

Компосту під сою необхідно вносити 5 т/га. Основне внесення рекомендовано проводити восени із заробкою на 6-8 см.

Бажаємо щедрих врожаїв сої та процвітання вашому бізнесу разом з «Organic Compost»! Звертайтеся до нас із будь-яких питань. Завжди готові до співпраці!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишайтеся в курсі останніх новин компанії "Молоко Вітчизни"

Ми повідомимо про останні події та нові пропозиції для вас

* надсилаючи дану форму, я надаю згоду на обробку моїх персональних даних.