Здоровий ґрунт, щедрий врожай – «Organic Compost»! Соняшник

Сьогоднішню статтю хочемо присвятити темі вирощування соняшнику, оскільки Україна є найбільшим виробником у світі та постачальником на зовнішні ринки насіння соняшнику і соняшникової олії. Тільки за останній рік площі посіву соняшника збільшилися на 500 тис. га. Цього вдалося досягти завдяки стабільності внутрішнього ринку соняшнику, що підтверджується постійним попитом переробних підприємств і експортерів упродовж сезону, високими закупівельними цінами, які забезпечують високий рівень рентабельності цієї культури. Під час переробки насіння, крім олії, одержують макуху або шрот, які є цінним кормом у тваринництві. Макуха соняшника — поживний корм для худоби. Стебла соняшника йдуть на силос.

Отже, розглянемо, як же отримати щедрий врожай із соняшнику. Його вирощують у всіх регіонах України, проте найбільше – в південних та центральних областях. Зверніть увагу, що саме там останнім часом зафіксовано потужні вітрові ерозії, що перетворюють родючі землі на пустелю. На жаль, кліматичних змін не уникнути, тому про землю потрібно подбати заздалегідь – покращити структуру ґрунту, запобігти вивітрюванню та збагатити поживними речовинами – у цьому вам допоможе «Organic Compost». Секрети розкриваємо далі.

Соняшник – теплолюбна і посухостійка рослина, її коріння дістає вологу з нижчих шарів ґрунту, тому оранка та глибоке рихлення добре підходять для формування кореневої системи в рослин соняшника; коренева система сильно розвинена, для вирощування найпридатніші супіщані та суглинкові чорноземи.

Соняшник — культура інтенсивного живлення, вибаглива до запасів поживних речовин у ґрунті. Тому для отримання гарного врожаю підживлювати ґрунт під соняшником потрібно регулярно.

Соняшник є дуже вибагливим до калію. Саме соняшник потребує його для найактивнішого росту та розвитку. Органічне добриво «Organic Compost» містить калій в максимальній кількості: в 1 т компосту сконцентровано понад 70 кг калію! Завдяки калію соняшник краще витримує посушливі умови та максимально оптимізує використання вологи. За досвідом експертів, використання компосту підвищує врожайність соняшнику на 10-15%.

Основне внесення компосту складає 6 т/га, проводиться восени з послідовним проведенням глибокого рихлення та легкого дискування на глибину 4-5 см. Цим заходом ми готуємо та вирівнюємо поле для посіву соняшнику, збагачуємо його повним комплексом поживних елементів. До того ж використання компосту допоможе зменшити затрати на 15% у порівнянні із затратами на мінеральні добрива. Тому використання компосту допоможе не лише накопичити в ґрунтах гумус та повний комплекс мікро- та макроелементів, а й заощадити!

Сприятлива цінова ситуація та привабливий рівень рентабельності стимулюватимуть аграріїв вирощувати соняшник. При цьому доцільно дотримуватися сівозміни (чергування сільськогосподарських культур) та агротехнології, що своєю чергою, сприятиме отриманню прогнозованих урожаїв та належної якості продукції. Наразі ринку потрібен якісний та недорогий товар. Тож резерви збільшення доходів — у ретельному дотриманні агротехнологічних заходів та використанні органічного компосту «Organic Compost».

Якщо маєте бажання вносити компост під оранку для отримання акумулятивного ефекту, рекомендуємо збільшувати норму внесення по будь-яких культурах на 20-30%.

Такими є основні поради нашого експерта. Сподіваємось, ви скористаєтеся ними і будете задоволені результатом!

Сприятливої погоди та щедрих вам врожаїв! Використовуйте «Organic Compost» – це якісне універсальне органічне добриво для найкращих результатів на вашому полі.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишайтеся в курсі останніх новин компанії "Молоко Вітчизни"

Ми повідомимо про останні події та нові пропозиції для вас

* надсилаючи дану форму, я надаю згоду на обробку моїх персональних даних.