Ціни на молоко продовжують зростати

Компанія «Молоко Вітчизни» є виробником молока екстра якості, наші експерти незмінно стежать за ринком молока та аналізують ціни на молоко-сировину. Розглянемо детальніше підсумки минулого місяця та майбутні прогнози.

Останні аналітичні дані Асоціації Виробників Молока свідчать про продовження зростання цін на молочну сировину. Особливо, найбільше тренд зростання цін підтримується на великі партії молока найвищої якості – «екстра».

Отже, за даними АВМ у липні середні ціни на «екстра» ґатунок зросли найбільше ― в середньому на 14 коп., до 10,3 грн/кг, вищий подорожчав на 12 коп., до 9,82 грн./кг, перший ґатунок додав в середньому 10 коп. ― 9,19 грн/кг. Протягом серпня ціни на молоко-сировину продовжують своє зростання вже більш пожвавленими темпами, аніж це відстежувалось протягом липня. Це втішна новина для виробників молока-сировини, оскільки останні місяці їх витрати на виробництво значно збільшились, за рахунок здорожчання кормів (олійних, зернових).

Розглянемо ціни на початок серпня на вищий/екстра ґатунок більш детально по регіонах. Вони варіювались у наступних межах:

  • західний – 9,90 -10,50 грн/кг;
  • східний – 9,80 – 10,55 грн/кг;
  • північний – 9,90 -10,65 грн/кг;
  • південний – 9,80 – 10,55 грн/кг;
  • центральний – 9,90 -10,65 грн/кг.

Хоч і з деяким запізненням, але ціни, все-таки, активізували свій рух вгору. Це наслідок сезонного зниження виробництва молока на фоні його річного скорочення в 3.7%. На даний момент вже відмічається його пожвавлення, особливо у сегменті ГоРеКа. Щодо термінів повного відновлення існують різні прогнози, які суттєво відрізняються, а відтак і прогноз цін у поточному році є надто ускладненим.

Аналізуючи поточні та минулорічні ціни на молоко-сировину ТОВ «Молоко Вітчизни» ми чітко бачимо той самий відтермінований початок зростання цін, який відзначає АВМ. Динаміка зміни вартості молока відносно попереднього місяця, зазначена у таблиці:

Період
2020 рік
2019 рік
Червень
-4,32%
0,50%
Липень
0,98%
2,62%
Серпень
4,00%
5,18%

Дивлячись на минулорічні темпи зростання ціни на молоко-сировину, бачимо, що таке зростання розпочалось ще в червні та усі наступні місяці продовжувалось аж до кінця року. Тож зважаючи на таку динаміку в минулому році та запізнілий початок зростання цін у 2020 році, вважаємо, що цінове зростання на сировину буде продовжуватись і надалі, можливо, навіть більш динамічно, ніж в попередньому році.

Якість молока з якого вироблена продукція та надійність його виробника це важлива запорука нашого здорового майбутнього! Саме за якісною молоко-сировиною до ТОВ «Молоко Вітчизни» звертаються наші партнери, оскільки ми дотримуємось усіх вимог та стандартів у процесі виробництва, результатом чого є молоко найвищого ґатунку!

Нагадуємо, турбуйтеся про себе та своїх близьких, купуйте лише якісні продукти та будьте здорові!

Компанія «Молоко Вітчизни» працює для Вас!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишайтеся в курсі останніх новин компанії "Молоко Вітчизни"

Ми повідомимо про останні події та нові пропозиції для вас

* надсилаючи дану форму, я надаю згоду на обробку моїх персональних даних.