В Україні впроваджуються нові стандарти у ветеринарії

1

На фермах компанії «Молоко Вітчизни» утримується близько 6 тис. ВРХ. Ми вирощуємо племінних нетелів голштинської породи, які відповідають світовим стандартам та усім ветеринарним вимогам. Умови утримання, сучасне обладнання та  постійний ветеринарний контроль на наших фермах дозволяють розводити здорове поголів’я тварин.

Ми завжди дотримуємося усіх вимог законодавства, тому хочемо звернути увагу на очікувані зміни в ньому.

Отже, далі мова піде про новий проект закону «Про ветеринарну медицину і благополуччя тварин» (№ 3318), прийнятий у червні 2020 р. Мета законопроекту – наблизити наше законодавство до актів ЄС, а також впровадити в Україні світові стандарти у сфері здоров’я і благополуччя тварин (враховані вимоги 10 актів законодавства ЄС).

Основні зміни, які передбачає законопроект:

  1. Зменшення кількості дозвільних документів в області ветмедицини з п’яти до трьох. Можливість видавати такі документи отримають ліцензовані ветеринарні лікарі.
  2. Суттєве скорочення термінів видачі таких документів – у 30 разів (з одного місяця до одного дня).
  3. Можливість видачі ветеринарних документів та ветеринарних рецептів в електронній формі.
  4. Створення бази даних ветеринарного фармакологічного нагляду. Це система, яка дозволить оперативно реагувати на загрози, пов’язані із застосуванням ветеринарних лікарських засобів і своєчасно вживати відповідних заходів.
  5. Уніфікація правил здійснення державного контролю по всьому харчовому ланцюгу. Це забезпечить іншу якість відносин між бізнесом і державою.

Спеціалісти галузі стверджують, що законодавство ветеринарної медицини не оновлювалося майже 25 років, а даний законопроект допоможе прибрати зайві бюрократичні процедури, осучаснити ветеринарну медицину і перевести її в електронний формат, а також надати більше можливостей для розвитку бізнесу в цій галузі.

План адаптації українського законодавства розрахований до 2021 року. За цей час заплановано тисяча дев’ятсот сорок три заходи, з яких пов’язаних з системою фінансової звітності (СФО) – 12%.

У міністерстві вважають, що нові стандарти у ветеринарії будуть сприяти посиленню захисту здоров’я і благополуччя тварин, підвищенню відповідальності за порушення законодавства в сфері ветеринарної медицини, створення кращих умов господарювання в галузі тваринництва, розвитку приватної ветеринарної медицини на селі, міжнародної торгівлі, виробництва ветеринарних препаратів тощо.

Будемо сподіватися на вдосконалення законодавства, що сприятиме розвитку галузі тваринництва та ветеринарної медицини, а також допоможе нам працювати більш ефективно.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишайтеся в курсі останніх новин компанії "Молоко Вітчизни"

Ми повідомимо про останні події та нові пропозиції для вас

* надсилаючи дану форму, я надаю згоду на обробку моїх персональних даних.