Понад третина молока, виробленого на МТФ України, — екстра ґатунку

16602

Компанія «Молоко Вітчизни» є виробником молока екстра класу. Наші корівки завжди знаходяться під пильним ветеринарним контролем і утримуються в найкращих умовах, під час доїння молоко не контактує із зовнішнім середовищем, тому воно чисте, природне і корисне. Ми виробляємо найкраще якісне молоко екстра ґатунку.

Хочемо поділитися висновками аналітичного відділу АВМ (із посиланням на Державну службу статистики) стосовно підсумків першого півріччя 2020 року по молочній галузі України. За їхніми висновками понад третина молока, виробленого на МТФ України, – екстра якості. Розглянемо це більш детально. Далі трохи статистики та фактів.

Протягом першого півріччя 2020 року на молокопереробні підприємства України надійшло 1,8 млн т молока базової жирності, що на 7,1% менше, ніж за відповідний період минулого року. Це 39% від усього виробленого молока.

Відсоток молока, що потрапляє на переробку, з кожним роком, на жаль, скорочується. Основною причиною є значне падіння виробництва в господарствах населення, яке промисловий сектор наразі не в змозі перекрити. При цьому саме промислові ферми забезпечують левову частку сировини для молокопереробних підприємств. Так, із загального обсягу закупленого переробниками молока 1,3 млн т молока надійшло від сільськогосподарських підприємств (-0,8%, до першого півріччя 2019 року), надходження від господарств населення склало 376,5 тис. т (-15,6%).

Частка молока ґатунку екстра у загальній структурі зросла з 19,2% до 27,3% (462,2 тис. т.), вищого ґатунку, навпаки, скоротилася — з 28,1 до 25,3% (429,2 тис. т.), першого ґатунку на переробку надходить найбільше — 42,5% проти 26,7% в минулому році (719,9 тис. т.).

Такий різкий стрибок експерти ринку пояснюють зокрема тим, що через нові вимоги до гігієни молока-сировини низка переробників почали вказувати молоко другого сорту від населення як молоко першого сорту. Тоді як продукція ТОВ «Молоко Вітчизни» завжди вирізняється якістю та відповідністю стандартам ДСТУ.

Як наслідок, частка молока, яке надійшло від населення першим ґатунком, в першому півріччі цього року зросла у вісім разів — з 10,4% до 81,2%! А другого сорту, навпаки, різко скоротилася — з 84,6% до 17,2%. Тобто, відбулась підміна понять. Серед причин — брак сировини, через який переробники не можуть повністю відмовитися від молока першого гатунку.

В сільськогосподарських підприємствах все прогнозовано стабільно. Надходження молока екстрагатунку зросло з 25,6% до 35,1% (462,1 тис. т.), вищого — скоротилося з 37,5% до 32,6% (428,8 тис. т.), а першого скоротилося з 32,2% до 31,4% (414 тис. т.).

Такою є статистика за минулі півроку. Хочеться сподіватися, що в наступному півріччі ситуація у галузі покращиться. Зі свого боку компанія «Молоко Вітчизни» докладає максимум зусиль для розвитку, збільшення надоїв, автоматизації виробництва. Ми завжди дбаємо про своїх споживачів та відповідаємо за якість нашої продукції!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишайтеся в курсі останніх новин компанії "Молоко Вітчизни"

Ми повідомимо про останні події та нові пропозиції для вас

* надсилаючи дану форму, я надаю згоду на обробку моїх персональних даних.