Підводимо підсумки минулого півріччя. В Україні триває скорочення поголів’я ВРХ

Уже протягом кількох років поголів’я великої рогатої худоби в Україні скорочується, як у господарствах населення, так і на промислових підприємствах.

Станом на 1 серпня 2020 р. молочне поголів’я в Україні оцінювалося в майже 1,77 млн голів, що на 6,3% менше за показник на аналогічну дату 2019 р., поголів’я великої рогатої худоби (ВРХ) становило близько 3,14 млн голів, що на 5,7% менше за показник минулого року. Про це повідомила Державна служба статистики України.

Рис. 1 – Загальне поголів’я корів у 2019-2020 р.р., тис. голів

В промислових підприємствах зафіксовано 426,4 тис. голів, скорочення відбулося на 6%, а в господарствах населення – 1,349 млн голів (-6,4%). Середньомісячний показник падіння складає близько 1,5 тис. гол./міс.

Рис. 2 – Чисельність корів у с-г підприємствах, тис. голів

Рис. 3 – Чисельність корів у домогосподарствах, тис. голів

Причинами скорочення у промисловості експерти називають наявність низькопродуктивного поголів’я або ферм зі низькими економічними показниками, підвищення цін на концентровані корми, низька купівельна спроможність населення, до того ж негативний вплив спричиняють і ціни на молоко-сировину, перспектива росту яких нижча, ніж торік.

Проте зростання промислового поголів’я можливе за умов інвестування та впровадження передових технологій та зрозумілої і довгострокової державної підтримки.

Компанія «Молоко Вітчизни» постійно дбає про розвиток та інновації у нашому бізнесі, тому ми налаштовані рішуче, шукаємо перспективи, будуємо плани на майбутнє – розвиваємо молочну галузь України!

 

Матеріал підготовлено на основі електронного видання «Аналітичний огляд молочного ринку» за серпень 2020 від АВМ.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишайтеся в курсі останніх новин компанії "Молоко Вітчизни"

Ми повідомимо про останні події та нові пропозиції для вас

* надсилаючи дану форму, я надаю згоду на обробку моїх персональних даних.