Ціни на молоко-сировину відновили свої позиції

29вн

2020 рік став випробуванням для всіх, хто працює в молочній галузі. Згадуючи та аналізуючи кінець першого кварталу, окрім  сезонного зниження цін на молоко-сировину, зниження експорту та активний імпорт молочної продукції,  ми мали додатковий, неочікуваний, вплив пов’язаний з загальносвітовими та внутрішніми карантинними заходами.

На сьогоднішній день, сезон зниження цін на молоко-сировину вже позаду, ми усі поступово підлаштовуємось під ті умови, які нам диктує час, та вже третій місяць поспіль  бачимо висхідний тренд на ринку молока. Ціна на сировину вже практично відновила свої позиції та підвищилась до показників, які ми мали на початку року.

 Пропонуємо розглянути цікаву інформацію від аналітичного відділу АВМ, які поділились підсумками за вересень та графічно відобразили, що відбувалось з цінами на молоко-сировину упродовж року:

за місяць середня ціна додала 20 коп., до 10,24 грн./кг. При цьому екстраґатунок подорожчав на 21 коп., до 10,85 грн/кг, вищий ― на 22 коп., до 10,30 грн/кг, перший ― на 17 коп., до 9,56 грн/кг.

Ціни на середні та великі партії екстраґатунку по регіонах коливались в наступних межах:

  • північ та центр ― 10,6−11,1 грн/кг,
  • південь та схід ― 10,5−11,0,
  • захід ― 10,5−11,04 грн/кг.

Рис. 1 – Динаміка цін на молоко, грн/кг з ПДВ

Маємо зауважити, що зниження цін на молоко-сировину відбувалось більш активними темпами, аніж це було в минулому році. Але і її відновлення також відбувається більш менш активно. Наразі ми маємо оптимістичні прогнози, щодо закупівельних цін на молоко-сировину, але при цьому усі виробники зіштовхнулись з проблемою здорожчання кормової бази, тож маємо на шляху  ще одне випробування.

 

Джерело: MilkUA.info

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишайтеся в курсі останніх новин компанії "Молоко Вітчизни"

Ми повідомимо про останні події та нові пропозиції для вас

* надсилаючи дану форму, я надаю згоду на обробку моїх персональних даних.